Adwentowe Drzewko Serc 2022

W naszym kościele tradycyjnie w Adwencie pojawiło się drzewko serc. Każde serce oznacza konkretne dziecko, które można obdarować prezentem. W tym roku dzieci są z Ośrodków Szkolno-Wychowawczych działających na terenie naszej parafii. Prosimy aby prezenty przynosić do 11 grudnia 2022 (niedziela), ważne aby do prezentu było przymocowane serce z drzewka. Dziękujemy wszystkim, którzy włącza się w tę akcję.

Czytaj dalej

Odznaczenia dla lektorów i ministrantów

Dziś w katedrze nasi ministranci i lektorzy: Aleksander Kowalski, Jakub Felchner, Bartosz Felchner, Szymon Toma, Jan Duniec, Mateusz Kapczyński, Antoni Nowakowski, Łukasz Kapczyński, Karol Ejchman, Mateusz Wójciak, Marek Sadawa, Grzegorz Wojtalik zostali odznaczeni przez Księdza Biskupa Ireneusza za posługę w naszej parafii. Gratulujemy wyróżnionym i cieszymy się bardzo, że służą przy ołtarzu w naszym kościele.

Czytaj dalej

Goście z Białorusi

Dziś w naszej parafii gościliśmy Ojca Leonarda Anuszkiewicza oraz Biskupa Kazimierza Wielikosielca z Białorusi. W dzień solidarności z Kościołem prześladowanym Ojciec Leonard, Paulin z Homla dzielił się z nami doświadczeniem życia i posługi w Kościele na Białorusi. Ojciec zbierał ofiary na budowę kościoła.

Czytaj dalej

Relikwie Świętej Rity w naszym kościele

We wtorek 15 listopada zapraszamy na Mszę Świętą o godzinie 19.15. Do naszego kościoła przyjadą relikwie Świętej Rity – patronki rodzin, trudnych sytuacji rodzinnych i małżeńskich, spraw beznadziejnych. Podczas Mszy Świętej będzie miał miejsce obrzęd błogosławieństwa róż – symbolu Św. Rity.Serdecznie zapraszamy. Prosimy o przyniesienie ze sobą róż.

Czytaj dalej
1 2