Ogłoszenia parafialne – II Niedziela Adwentu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

  II Niedziela Adwentu 05.12. 2021 r.

 1. Wczoraj została poświęcona przez abpa Grzegorza Rysia kaplica adoracji w naszym kościele. Nazwaliśmy ją kaplica św. Józefa. Będzie ona otwarta codziennie po Mszach Świętych porannych do Mszy św. wieczornych. Zachęcamy do modlitwy przed Panem Jezusem w Najśw. Sakramentem. 

 2. Zapraszamy na Msze św.  Matce Bożej w adwencie czyli roraty od poniedziałku do soboty o godz. 7.00, a dla dzieci we wtorki i czwartki o godz. 17.00. 

 3. We wtorek o godz. 19.00 kapłani z naszego dekanatu Łódź – Widzew będą mieli swój dzień skupienia. Zapraszamy na nieszpory pod przewodnictwem bpa Marka Marczaka. Wszyscy przecież wiemy jak bardzo ważna i potrzebna jest modlitwa za kapłanów. 

 4. W środę w Święto Niepokalanego Poczęcia NMP zapraszamy na godzinę łaski do kaplicy adoracji Najśw. Sakramentu między godz. 12.0 a 13.00. Maryja obiecała modlącym się w tej godzinie wielkie łaski. 

 5. Dziękujemy wszystkim za udział w akcji „Drzewko serc”. Każde serce zawieszone na drzewku oznaczało konkretne dziecko z rodziny potrzebującej wsparcia, któremu należy kupić prezent i przynieść do kościoła do 15 grudnia. W tym roku są to głównie dzieci ze szkół specjalnych. Do kosza pod drzewkiem można wkładać słodycze dla dzieci. 

 6. Intencja mszalne na nowy rok za żywych i zmarłych można zamawiać w zakrystii i kancelarii. 

 7. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na tacę, ofiary indywidualne oraz ofiary przesyłane na konto parafialne. Za wszystkich ofiarodawców odprawiana jest Msza św. w ostatnią środę każdego miesiąca. Ostatnio: 200 zł, 100 zł, 100 zł i 50 zł. Bóg zapłać. Jak wiemy bardzo podrożały opłaty szczególnie za ogrzewanie. 

 8. Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej, opłaty za gazety prosimy składać do skarbony umieszczonej w stoliku prasowym. Niedziela podrożała – kosztuje 8 zł. 

 9. W sklepiku można nabyć wigilijne świece Caritas pod chórem opłatki. 

 10. Pod chórem zbiórka ofiar do puszek na Kościół na Wschodzie. 

 11. Pod chórem również są nowe czapki, które jeśli ktoś chce może wziąć dla siebie albo bliskich gratis.