Ogłoszenia parafialne – III Niedziela Wielkiego Postu 19.03.2022 r.

 

 1. Tak jak do tej pory cały nadchodzący tydzień zapraszamy wszystkich na godz. 17.30 na modlitwę różańcową o pokój na Ukrainie. Zapraszamy także na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem w kaplicy adoracji, która jest otwarta od godz. 7.00 do 18.30.

 2. W piątek jest Dzień Zwiastowania NMP – Dzień Świętości Życia. Na Mszach św. Można podjąć się dzieła duchowej adopcji dziecka poczętego. Nie ma postu.

 3. W piątek wieczorem zapraszamy do udziału w Misterium Drogi Krzyżowej, które organizujemy razem z parafią księży Salezjanów. Początek o godz. 19.00 w kościele MB Wspomożenia Wiernych przy ul. Wodnej, następnie przejście ul. Wodną i Nawrot do naszego kościoła. Sceny misterium przedstawi młodzież. Krzyż będą nieść przedstawiciele różnych grup parafialnych. W czasie misterium będziemy modlić się o pokój w Ukrainie i zawierzymy zgodnie z wolą papieża Franciszka Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi. Zapraszamy wszystkich serdecznie.

 4. Intencje mszalne za żywych i zmarłych można zamawiać w zakrystii i kancelarii.

 5. Dziękujemy za wszystkie ofiary składne na tacę, ofiary indywidualne na kościół ostatnio 300zł i 100zł i 50zł,  oraz ofiary przesyłane na konto parafialne. Za wszystkich ofiarodawców odprawiana jest Msza św. w ostatnią środę każdego miesiąca.

 6. Prosimy o 1% z podatku na działalność naszego Stowarzyszenie Niepełnosprawni – Sprawni, które świadczy pomoc dzieciom głuchym i z upośledzeniem intelektualnym. Nr KRS znajduje się na stoliku prasowym. Emerytom pomożemy rozliczyć PIT. W tym celu trzeba dostarczyć PIT z obecnego roku, a także z ubiegłego roku.

 7. Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej. Opłaty za gazety prosimy składać do skarbony umieszczonej w stoliku prasowym.

 8. Dziękujemy za wszelką pomoc dla uchodźców wojennych z Ukrainy. Ponieważ parafia nie posiada pokojów gościnnych pomagamy w lokowaniu uchodźców w domach chętnych do przyjęcia ich parafian. Pomagamy w miarę możliwości finansowo i materialnie. W Wyższym Seminarium Duchownym umieściliśmy 29 osób niesłyszących.  Dziękujemy za ofiary przynoszone do zakrystii na ten cel. Ofiary na pomoc dla uchodźców można składać do skarbonki na końcu ławek.

 9. W kiosku parafialnym można nabyć wielkanocne świece Caritas, z których dochód przeznaczony jest na pomoc dla ubogich.

 10. Wczoraj w katedrze złotym krzyżem zasługi dla Archidiecezji Łódzkiej nasi parafianie: p. Wiesława i Władysław Woźniakowie, srebrnym. p. Józef Kruszyński, p. Małgorzata Sosińska i p. Dariusz Kiełbasa.

 11. Chcemy dokończyć kolędę przerwaną z powodu rosnącej fali korona wirusa.
  W bieżącym tygodniu pójdziemy z błogosławieństwem domów do parafian na następujących ulicach:

Kolęda 2022 dokończenie

Poniedziałek 21.03.2022 r. od godz. 16.00

ul. Narutowicza 139  i 141

ul. Konstytucyjna 1 i 3 i ul. Zelwerowicza 48/50

Wtorek 22.03.2022 r.

ul. Tkacka parzyste i nieparzyste

ul. Konstytucyjna 9 i ul. Nartowicza 127

Środa 23.03.2022 r.

ul. Narutowicza 75a,b,c,d- 81

ul. Narutowicza 89, 91, 91a,b, 93a,b

ul. Narutowicza 89/101 i 97a

Czwartek 24. 03.2022 r.

ul. Narutowicza 99 -121 i ul. Tkacka 12/14

ul. Zelwerowicza 13 i ul. Krzywickiego

Piątek 25.03.2022 r.

ul. Zelwerowicza parzyste i nieparzyste

Sobota 26.03.2022 r. od godz. 10.00

ul. Małachowskiego i ul. Edukacyjna

ul. Małachowskiego 90, ul. Konstytucyjna 5, 7, 11 ul. Narutowicza 131 135